Poznaj mnie

Kim jest Bartłomiej Chmielewski?

Cześć, jestem Bartek!

Od 2008 roku zajmuję się komercyjnie wytwarzaniem oprogramowania w świecie korporacyjnej Javy. Można powiedzieć, że zjadłem zęby tworząc wysokiej jakości oprogramowanie dla czołowych firm z branż takich jak telekomunikacja, prywatna opieka medyczna, czy też media.

Bardzo często moją rolę można określić angielskim terminem Business Technologist. Lubię patrzeć holistycznie na projekty IT. Poszukuję w nich realnej wartości biznesowe, ich esencji wyrażanej w celach.

Pewnie dlatego też zdarza mi się pełnić takie role jak Project Managera, Solution Architect, czy też Team Lead. Posiadam też tytuł Professional Scrum Master I (PSM I).

Prywatnie uwielbiam kodować i często to robię również w projektach komercyjnych.

Od strony backendu preferuję języki, które działają na JVM, czyli Java i Groovy ze wspomaganiem Spring Boot. Frontend w ostatnich latach to wyciskanie maksimum z Angulara.

Od wielu lat mocno korzystam z Domain-Driven Design. Widzę olbrzymią siłę w Event Stormingu.

Bartłomiej Chmielewski, IT Brains & ABJ Group Founder

W ramach IT Brains, mojej firmy świadczącej usługi IT, komercyjnie rozwijam kilka projektów.

Jestem m. in. zaangażowany w proces wspierania nowych programistów na rynku pracy i kształtowania ich ścieżki kariery – proces ten daje mi niesamowitą satysfakcję. Także jeśli trafiłaś lub trafiłeś tu np. poprzez serię wpisów Junior Developer w 2020 roku to bardzo się cieszę, jak również zachęcam do współpracy.

Możesz mnie również znaleźć wśród założycieli ABJ Group – moim zdaniem najlepszej firmy księgowej w Polsce. Tutaj księgowe wiedzą, co to jest Intellij Idea, Rider, Java, Vimeo, a co ważniejsze wiedzą, jak to poprawnie rozliczyć 🙂

Na co dzień jestem też konsultantem w fantastycznym warszawskim software house https://horus.pl/

Dlaczego blog?

Przede wszystkim chciałbym zawrzeć tutaj moje myśli i postrzeganie świata IT jakie zdobyłem przez ponad 10 lat w branży. Mam nadzieję, że to doświadczenie okaże się dla Czytelników wartościowe i pomoże również im w ich ścieżce kariery w tej nieustannie zmieniającej się branży.

Kontakt

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to zapraszam. Jest kilka możliwości:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/bartlomiejchmielewski/

Facebook: https://www.facebook.com/bartlomiejchmielewskipl

E-mail: bartek (at) bartlomiejchmielewski.pl